وقتی به چهره ای خیره میشوید که روی پیشانی و کناره های چشم خط اخم و چروک دارد چه حسی به شما منتقل میشود؟ خط اخم و چروک های افقی باعث میشود چهره عبوس ، ناراحت و خشمگین به نظر برسد. علاوه بر آن حس پیری و پژمردگی را به چهره انتقال میدهد به همین دلیل بوتاکس پیشانی و ابرو سال های زیادیست که پای ثابت عمل های زیبایی در دنیاست.

همچنین حالت ابروها نیز تاثیر زیادی در جذابیت چهره دارد. ابروهای متقارن و رو به بالا چهره را به طرز عجیبی با نشاط و جذاب میکند. البته ابروهای ایده آل به عواملی مثل ویژگی های صورت و سن ربط دارد و ممکن است برای هر شخصی منحصر به فرد باشد.

برای آشنایی با تمام زوایای تزریق بوتاکس پیشانی و ابرو تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

بوتاکس پیشانی و ابروبوتاکس چیست؟

سم بوتولیسم در گذشته کاربردهای متعددی در علم پزشکی داشت. با گذشت زمان از این سم به طور گسترده در صنعت زیبایی استفاده شد. سم بوتولیسم یا همان بوتاکس با فلج کردن عضلات خاصی در صورت از چین و چروک ها جلوگیری میکند.

بوتاکس یک روش درمانی موقت است که بعد از چند ماه تاثیر آن به طور کامل از بین میرود و پوست به حالت اول خود بازمیگردد  و باید در بازه مشخصی تمدید شود.

تزریق بوتاکس به پیشانی و ابرو باعث میشود ابروها لیفت شوند و از چین و چروک پیشانی جلوگیری میکند.

با افزایش سن کلاژن سازی در سطح پوست کاهش مییابد و با حرکات کوچکی مانند اخم کردن یا صحبت کردن عضلات شل میشوند و حالتشان را از دست میدهند. همچنین ابروها به سمت پایین کشیده میشود.

عملکرد بوتاکس

بوتاکس با شل کردن عضله‌هایی که پیشانی را به سمت پایین می‌کشند، عمل میکند به این صورت که تزریق بوتاکس به عضله‌های اخم و کنار ابرو باعث شل شدن عضله ها میشود و پوست پیشانی بالا میرود. این کار خط اخم را نیز کاهش میدهد . تزریق بوتاکس به عضله های دور چشم باعث میشود آن ها شل شوند و پوست پیشانی بالا میرود.

دو عضله بزرگ در پیشانی وجود دارد، عضله‌های فرونتالیس، پیشانی را نگه می‌دارند و آن را به سمت بالا می‌کشند. عضلات اخم و دورچشم برخلاف عضلات فرونتالیس پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. وقتی عضلات دورچشم و اخم توسط بوتاکس شل شدند، عضله فرونتالیس می‌تواند به خوبی پیشانی را لیفت کند. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیز از قابلیت‌های این روش تزریقی است.

هنگامی که بوتاکس به دور چشم تزریق میشود باعث سفت شدن پلک ها و از بین رفتن خط اخم و کاهش چین و چروک دور چشم، صورت میشود و ظاهری به مراتب جوان تر به صورت داده خواهد شد.

افرادی که پلک ها و ابروهای افتاده دارند با تزریق بوتاکس عضلات پایین آورندشان شل میشود و عضلات بالابرنده ابرو و پلک را به سمت بالا میکشند.

بوتاکس پیشانی و ابروبوتاکس ابرو و پیشانی چه کاربردی دارد؟

همانگونه که گفتیم حفظ تقارن و زیبایی ابرو و پیشانی تاثیر زیادی در حالت چهره شما خواهد داشت. مزایای و کاربردهای بوتاکس ابرو و پیشانی عبارتند از:

لیفت ابرو

این کار باعث میشود تا افرادی که به طور ژنتیکی و یا بر اثر کهولت سن دچار افتادگی ابرو هستند و امکان جراحی های پرهزینه لیفت شقیقه را ندارند به راحتی درمان شوند و ابروهای بالارفته جذابی به دست آورند.

رفع عدم تقارن ابروها

اکثر ما دچار عدم تقارن در ابرو ها هستیم اما اگر این عدم تقارن زیاد باشد چهره شما دچار مشکل میشود و زیبایی آن تحت تاثیر قرار میگیرد. با بوتاکس ابرو میتوانید تا حد زیادی این مشکل را رفع کنید.

بوتاکس پیشانی و ابرورفع چین و چروک و خط اخم

با افزایش سن چین و چروک ها در ناحیه بین دو ابرو و همچنین چین و چروک ریز و درشت بخصوص بین ابروها و اطراف چشم می‌تواند در ظاهر افراد تاثیر منفی داشته باشد. اگر دچار پیری و چروک پوست بخصوص چروک اطراف چشم شده‌اید و دنبال روش درمانی ساده و موثر با هزینه مناسب و کمترین عوارض هستید بوتاکس ابرو می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد. با این حال بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.

البته باید اشاره کنیم از بین بردن چین و چروک با بوتاکس نیاز به مهارت بالای پزشک دارد زیرا در صورت تزریق نادرست چهره فرد بی‌روح و بی‌حالت خواهد شد. شکل و قدرت عضلات در صورت و در ناحیه پیشانی و ابرو متفاوت است. پزشک باید به خوبی با آناتومی عضلات آشنا باشد تا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

بوتاکس پیشانی و ابروبوتاکس ابرو چگونه باعث لیفت آن میشود؟

همانطور که قبلا گفتیم بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها خواهد شد. با این کار علاوه بر لیفت ابروها، چروک های پیشانی و بین دو ابرو نیز از بین میرود.

عضلات دومی که تحت تاثیر بوتاکس فلج میشود عضلات انتهایی دم ابرو هستند. این کار باعث لیفت شدن دم ابروها به سمت بالا میشود.  همزمان با لیفت ابروها میتوان قوس زیبایی نیز در کمان ابرو به وسیله بوتاکس ایجاد کرد.

بوتاکس پیشانی و ابروبوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری بوتاکس به عوامل متعددی از جمله سن فرد، میزان مراقبت فرد از پوست خود و عوامل دیگر بستگی دارد که در اینجا به تشریح آن ها میپردازیم:

سن مناسب بوتاکس پیشانی

اغلب سن مناسب مناسب بوتاکس را از 18 سالگی تا 65 سالگی عنوان میکنند اما در واقع هر چه سن مراجعه کننده کم تر باشد پوست نتایج بیشتر و ماندگارتری نشان میدهد.

بوتاکس پیشانی و ابروسبک زندگی

استفاده درست از ضدآفتاب و تغذیه مناسب تاثیر زیادی در افزایش ماندگاری بوتاکس دارد. همچنین مصرف الکل و دخانیات یکی از عوامل مهم در از بین رفتن آثار بوتاکس است.

گرچه فعالیت بدنی و ورزش زیاد سرعت متابولیسم بدن را بالا میبرد و این موضوع به سرعت آثار بوتاکس را در بدن از بین خواهد برد.

جنس پوست و عمق چین و چروک های آن

جنس پوست افراد باهم متفاوت است و پوست های ضخیم تر اغلب دچار چروک های عمیق تری میشوند. این موضوع باعث میشود تا ماندگاری بوتاکس نیز در این افراد کاهش یابد و نیاز بیشتری به تمدید دوباره پیدا کنند.

اصولا افراد در دفعات اول تزریق تا 9 ماه ماندگاری در بوتاکس دارند اما در زمان های بعدی ماندگاری کمتر میشود و بین 4 تا 6 ماه نیاز به تمدید دارد.

بوتاکس پیشانی و ابرومراقبت‌های قبل و بعد از بوتاکس

روش بوتاکس از جمله روش های بسیار کوتاه و بدون دوران نقاهت خاصی است. در این روش شما میتوانید به راحتی بعد از تزریق به کارهای روزمره خود بپردازید و هیچگونه استرسی نداشته باشید. با این حال رعایت یک سری نکات قبل و بعد از تزریق در میزان نتیجه دهی و همچنین ماندگاری بوتاکس تاثیر خواهد داشت.

قبل از انجام بوتاکس شما نیاز به مراقبت خاصی ندارید، فقط باید در انتخاب کلینیک و پزشک خود تحقیق کافی را انجام دهید و با اعتماد کامل به آنجا بروید.

بعد از تزریق بوتاکس بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  • سر خود را حداقل به مدت دو روز خم نکنید.
  • فعالیت های سنگین تا 48 ساعت بعد ممنوع است.
  • سعی کنید از برخورد باد به ناحیه پیشانی و ابرو جلوگیری کنید.
  • میتوانید برای تسکین درد خود از استامینوفن استفاده کنید.
  • به مدت یک هفته از سوار شدن به هواپیما خودداری کنید.
  • از ماساژ و فشار دادن ناحیه تزریق به شدت خودداری کنید.
  • سعی کنید روی ناحیه تزریق نخوابید.
  • برای جلوگیری از کبودی میتوانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • حداقل تا 7 روز از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

بوتاکس پیشانی و ابرو

دیگر مزایای بوتاکس پیشانی و ابرو

همانطور که گفتیم بوتاکس پیشانی و ابرو مزایای فراوانی دارد که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره میکنیم.

از بین بردن خطوط دینامیک

به خطوطی که هنگام حرکت دادن عضلات صورت مانند خندیدن، اخم کردن و .. به وجود می آید، خطوط دینامیک میگویند. این خطوط به مرور زمان باعث ایجاد خطوط استاتیک میشوند و به چروک دائمی تبدیل میشوند. تنها راه از بین بردن خطوط دینامیک فلج کردن ماهیچه و در واقع همان بوتاکس است.

از بین بردن خطوط استاتیک

بوتاکس برای از بین برد خطوط استاتیک نیز تاثیر قابل توجهی دارد اما روش صددرصدی برای آن نیست.

مقرون به صرفه بودن

تزریق بوتاکس از جمله روش های مقرون به صرفه است که درمقابل روش هایی ازجمله لیفت و جراحی هزینه و زمان بسیار کمتری از شما طلب میکند.

درمان موقتی

این درمان موقتی است و شما نگرانی بابت ماندگاری همیشگی آن ندارید.

بوتاکس پیشانی و ابروکلینیک ماهان

کلینیک ماهان یکی از شناخته شده ترین مراکز زیبایی در بابل و استان مازندران است. در کلینیک ما میتوانید همزمان از پیشرفته ترین و مقرون به صرفه ترین خدمات روز زیبایی دنیا بهره مند شوید.

همین الان تماس بگیرید و زیبایی خود را با خیال راحت به ما بسپارید.بوتاکس پیشانی و ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.