موهای پرپشت و زیبا یکی از المان های مهم زیبایی در خانم ها و آقایان است. این مورد در تمام جهان و هر جنسی وجود دارد و اکثر مردم آرزوی داشتن موهای پرحجم و خوش حالت را دارند. اما متاسفانه با افزایش سن، استرس های زندگی و عوامل متعدد دیگر موهای ما هر ساله کم پشت تر می شوند. اما راه حل این موضوع چیست؟ مزوتراپی مو یکی از روش های جدید و با بازدهی بالا برای افزایش رشد و حجم موهاست که به طور علمی نتیجه بخشی آن ثابت شده است. اما دقیقا مزوتراپی مو چیست؟

اگر شما هم به دنبال راه حلی برای افزایش حجم موهای خود هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

اگر دغدغه امروز شما ریزش مو باشد حتما مزوتراپی مو به گوشتان خورده است. این روش که تقریبا روش درمانی جدیدی محسوب میشود درواقع شامل تزریق مواد مفید و هورمون های افزایش رشد مو به داخل پوست سر است.

داروهای موضعی و مصرف مکمل ها تاثیر قابل توجهی در افزایش رشد مو دارند اما در مزو تراپی دارو ها و مواد مغذی و جوانساز پوست و مو مستقیم روی اپیدرم، بافت هم بند پوست و سستم گردش خون تاثیر میگذارند.

این روش برای طاسی و بیماری های مختلف ریزش مو تاثیر گذار است. در مزو تراپی مواد مغذی از جمله بیوتین، ماینوکسیدیل، دوتاستراید، ویتامین ها و .. به پوست شما تزریق خواهد شد.

پیاز مو در لایه درم پوست قرار دارد و داروهای موضعی به سختی میتوانند در این ناحیه نفوذ کنند به همین تاثیر تزریق این مواد به مراتب بیشتر مالیدن آن ها است.

مزوتراپی مو

مواد تشکیل دهنده مزوتراپی مو چیست؟

کوکتل یا کاکتیل اصطلاحا به ماده ای گفته میشود که در مزوتراپی به پوست شما تزریق میشود. این داروی ترکیبی اصولا از انواع و اقسام ویتامین ها و مواد مغذی برای رشد مو تشکیل میشود:

ویتامین ها

محلول مزوتراپی شامل بسیاری از ویتامین های مغذی از حمله ویتامین B5 که باعث افزایش تقسیم سلولی میشود ، ویتامین بیوتین که کمبود آن تاثیر زیادی در ریزش مو دارد، ویتامین C  که آنتی اکسیدانی فوق العاده است و برای کلاژن سازی بسیار مفید است و ویتامین A که نقش قابل توجهی در بهبود دارورسانی به بافت های پوستی و کلاژن سازی دارد، میشود.

داروهای اتساع دهنده‌ی عروق

داروهای افزایش دهنده عروق باعث  افزایش خون رسانی در بافت های پوستی میشوند که ماینوکسیدیل در این گروه جای دارد و تاثیر قابل توجهی در افزایش رشد موها دارد.

مواد معدنی

مواد معدنی شامل روی ، زینک ، آهن ، منیزیوم و .. هستند که برای رشد و سلامت مو و پوست ما بسیار ضروری هستند.

مزوتراپی مو

داروهای مغذی

داروهای موضعی مانند سیلیکون یکی از موارد اصلی تونرها و محلول های ریزش مو هستند. این ماده به تدریج با افزایش سن در موها از بین میروند و باعث ریزش و تیرگی تارهای مو میشود.

داروهای بی‌حسی موضعی

پزشکان بر این باورند که داروهای بی حسی موضعی مانند مانند لیدوکائین یا پروکائین تاثیر زیادی بر جلوگیری از ریزش مو دارند. به همین خاطر در بیشتر محلول‌های مزوتراپی استفاده می‌شود.

داروهای هورمونی

هورمون های آندروژنی یکی از هورمون های اصلی ریزش مو مردانه و زنانه است. به همین دلیل در محلول ها مزوتراپی از مهارکننده های این هورمون استفاده میشود.

 

مزوتراپی مو

کلسی‌تونین

این ماده از جمله هورمون های مهم بدن برای سلامت فولیکول های پوست و مو است و باعث بهبود آن و افزایش خون رسانی به آن میشود.

در یک کوکتل ممکن است از چند مورد از موارد بالا برای درمان شما استفادهشود. این موضوع بستگی به مهارت پزشک و تشخیص وی دارد.

مزوتراپی مو

مزوتراپی برای چه مواردی کاربرد دارد؟

مزوتراپی برای اغلب موارد و مشکلات ریزش  کم پشتی تاثیرگذار است. این موضوع حتی شامل بیماری هایی که به درمان های قوی از جمله ماینوکسیدیل جواب ندادند نیز میشود.

درمان آلوپسی آره آتا

تحقیقات ثابت کرده است که ریزش موی سکه ای یا آلوپسی میتواند با روش اصولی و درست مزوتراپی درمان شود.

درمان آلوپسی آندروژنی

این بیماری که مقاومت زیادی به هرگونه درمانی دارد میتواند با تعداد درست جلسه مزوتراپی درمان شود.

درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه

یکی از مهم ترین کاربردهای مزوتراپی درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه است. اگرچه علت این ریزش مو هنوز کاملا شناخته شده نیست اما نتایج مثبت زیادی در این گونه افراد با مزوتراپی مو دیده شده است. این موضوع بیشتر به دلایل هورمونی رخ میدهد که ترکیبات هورمونی در کوکتل ها به خوبی با این مورد مقابله کرده است.

افزایش سرعت رشد مو

اگر به دلیل ژنیتیکی یا هر دلیل دیگری سرعت رشد مو شما کم است میتوانید با مزوتراپی مو آن را تا حد زیادی افزایش دهید.

بهبود ساقه مو

ساقه مو نیز تاثیر بسیار مهمی در زیبایی و سلامت موها دارد. با تزریق یک کوکتل مناسب تا حد خیلی زیادی میتوانید آن ها را تقویت کنید و بدرخشید.

 

مزوتراپی مو

آیا مزوتراپی برای تمام افراد مفید است؟

خیر. این روش مانند تمامی روش های درمانی یک روش صددرصدی برای تمامی افراد نیست. تزریق مزوترای مو در افراد با بیماری زمینه ای مانند دیابت، ایدز و هپاتیت توصیه نمیشود. همچنین برای خانم های باردار و افرادی که طاسی شدید دارند توصیه نمیشود.

مزایای مزوتراپی چیست؟

 • قیمت بسیار مناسب در برابر سایر روش های درمان ریزش مو
 • درصد موفقیت بالاتر از سایر روش هاست.
 • مدت زمان جلسه ها کم است.
 • تزریق، سریع و تقریبا بدون ناراحتی و درد است.
 • در زمان کوتاهی نتیجه آن را میبینید.
 • موها ضخیم تر و براق تر خواهد شد.
 • عوارض جانبی بسیار کمی دارد
 • باعث خون رسانی به بافت سر میشود
 • به بافت پوست و فولیکول ها مواد معدنی میرسد.
 • ترشح چربی در پوست تنظیم میشود.
 • برای نتایج کاشت مو کاملا مفید است.مزوتراپی مو

آیا نتایج مزوتراپی همیشگی است؟

بله در 90 نود مواقع  ریزش موی مراجعین بعد از 4 جلسه متوقف میشود. و بعد از 3 جلسه شاهد ترشح چربی در پوست و بهبود وضعیت موها هستیم.

البته ماندگاری این روش رابطه مستقیمی با رعایت نکات  و مراقبت های قبل و بعد از آن دارد.

نکات مهم مراقبتی بعد از مزوتراپی مو

 • تا ۲۴ ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی از ماینوکسیدیل و هیچگونه مواد درمانی استفاده نکنید.
 • حداقل تا 48 ساعت بعد از درمان  سر خود را نشویید و حمام نکنید.
 • سعی کنید در هفته‌ی اول بیش از ۱۵ دقیقه در حمام نمانید و از آب گرم استفاده نکنید. این موارد می‌توانند باعث کبودی شوند.
 • تا دو روز بعد از درمان ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست می‌شود.
 • آب و مایعات به مقدار زیاد بنوشید.
 • اگر در پوست خود برآمدگی‌احساس کردید  احتمالاً به این معنی است که نسبت به محلول مزوتراپی حساسیت داشته‌اید. در این صورت با کلینیک تماس بگیرید.مزوتراپی مو

تعداد جلسات مزوتراپی مو اصولا چه تعداد است؟

این موضوع به شرایط بیمار و تجویز پزشک بستگی دارد. معمولا تعداد جلسات بین 8 تا 15 جلسه است.

فاصله بین جلسات ابتدا به صورت هفته ای یک بار سپس دو هفته یکبار و در آخر به ماهی یک بار می رسد.

مزوتراپی مو

فیلر مو با مزوتراپی مو چه تفاوتی دارد؟

فیلر ها جهت آبرسانی با اسید هیالورونیک به بافت های صورت و بدن تزریق میشوند. اینکار موجب حفظ رطوبت و درخشندگی موها خواهد شد.

اما تاثیری در درمان ریزش مو ها ندارد. در مزوتراپی کوکتل های سرشار از ویتامین و مواد مغذی به پوست سر تزریق میشود تا روند ریزش ان ها را به طور محسوسی کاهش دهد.

مزوتراپی مو

بهترین مرکز مزوتراپی مو در مازندران

هم استانی های عزیز میتوانید بهترین و به روز ترین امکانات زیبایی صورت ، مو و بدن را در کلینیک فوق تخصصی ماهان تجربه کنید.

کلینیک ماهان زیر نظر بهترین و باتجربه ترین متخصصین زیبایی از جمله آقای دکتر شیخ الاسلامی اداره میگردد و استاندارد های روز دنیا را به طور کامل رعایت میکند.

مزوتراپی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.